Nasi Naukowcy nagrodzeni w Genewie

Miło nam poinformować, że zespół Naukowców UŚ w składzie: dr Paweł Janik, dr Małgorzata Janik, mgr inż. Michał Pielka został nagrodzony brązowym medalem podczas 47. Międzynarodowej Wystawy Wynalazczości, Nowoczesnej Techniki i Wyrobów „Geneva Inventions”, która odbyła się 14 kwietnia 2019. Wyróżnionym rozwiązaniem jest opracowanie sposobu transmisji rozgłoszeniowej dla nadajników Bluetooth Low Energy, wykorzystane w monitorze oddechu – wielofunkcyjnym urządzeniu pozwalającym m.in. kontrolować różne parametry związane z układem oddechowym i aktywnością lokomotoryczną, takie jak siła czy częstotliwość oddechu, a także puls i zmiana położenia ciała dziecka. Rozwiązanie w obecnej formie zostało opracowane w ramach prac przedwdrożeniowych realizowanych w projekcie Inkubator Innowacyjności +, realizowanego w ramach projektu pozakonkursowego Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego „Wsparcie zarządzania badaniami naukowymi i komercjalizacja wyników prac B+R w jednostkach naukowych i przedsiębiorstwach”.

Więcej informacji na stronie: https://www.us.edu.pl/naukowcy-z-us-docenieni-w-genewie

Naszym Naukowcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.