Wiadomości

Biuro Współpracy z Gospodarką UŚ punktem informacyjnym na konferencji „Zaprojektuj rozwój. Wsparcie UE dla Firm"

W dniu 20 listopada br. w Centrum Konferencyjno-Biznesowym Stadionu Śląskiego w Chorzowie odbyła się konferencja dla przedsiębiorców pn.: „Zaprojektuj rozwój. Wsparcie UE dla Firm”, zorganizowana przez Śląskie Centrum Przedsiębiorczości pod patronatem Marszałka Województwa Śląskiego Pana Jakuba Chełstowskiego.

VIII Konferencja Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii i Porozumienia Spółek Celowych

W dniach 13-15 listopada br. mieliśmy okazję uczestniczyć w VIII Konferencji Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii i Porozumienia Spółek Celowych w Warszawie.

Podpisanie porozumienia o współpracy ze Śląskim Związkiem Pszczelarzy w Katowicach

W środę, 6 listopada 2019 roku, o godz. 9.00, w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (sala nr 29) odbyło się uroczyste nawiązanie współpracy pomiędzy Uczelnią, a Śląskim Związkiem Pszczelarzy w Katowicach.

Porozumienie o współpracy z Polską Radą Pelletu w trakcie 9. Europejskiego Kongresu Małych i Średnich Przedsiębiorstw

W najbliższy czwartek, 17 października 2019 roku, o godz. 9.00, na stoisku Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, w trakcie 9.

Uniwersytet na 9. Europejskim Kongresie Małych i Średnich Przedsiębiorstw

W dniach od 16 do 19 października 2018 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbędzie się 9. Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw – jedno z najważniejszych wydarzeń w Europie poświęcone sektorowi MŚP.

Uniwersytet współorganizatorem InterNano Poland 2019

16 i 17 października 2019 roku w hotelu Novotel w Katowicach (al. Roździeńskiego 16) odbywać się będzie czwarta edycja konferencji naukowo-biznesowej InterNanoPoland – międzynarodowego forum dla naukowców, przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu oraz studentów działających w obszarach związanych z nanomateriałami i nanotechnologią.

Zaproszenie do udziału w Kongresie Programu dla Śląska

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji „Kongres Programu dla Śląska. Nowoczesność i tożsamość regionu”, która odbędzie się w dniach 2-3 października 2019 r. w Katowicach.

Akademia Efektywnych Badań Przedklinicznych we współpracy z Pfizer

Szanowni Państwo,

W wyniku współpracy Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii i firmy Pfizer uruchomiona została Akademia Efektywnych Badań Przedklinicznych PACTT-PFIZER skierowana do naukowców.

Nabór wniosków w ramach Działania 1.2. Badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach

Szanowni Państwo,

Uprzejmie informujemy, że Śląskie Centrum Przedsiębiorczości ogłosiło konkurs na nabór wniosków w ramach Działania 1.2. Badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach, RPO WSL 2014-2020.

Uniwersytet Śląski współorganizatorem InterNanoPoland 2019

 

W dniach 16-17 października 2019 r. odbędzie się czwarta edycja największej w Polsce konferencji naukowo-biznesowej poświęconej wyłącznie tematyce nanotechnologii. Stanowi ona międzynarodowe forum dla naukowców, przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu oraz studentów działających w obszarze nanotechnologii oraz zaawansowanych materiałów.

Program stażowy "Rozwój kadr sektora kosmicznego"

Szanowni Państwo,

W imieniu Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. oraz Związku Pracodawców Sektora Kosmicznego serdecznie zapraszamy do udziału w IV edycji Konkursu o Staż – Rozwój Kadr Sektora Komicznego.

Warsztaty z biznesem w formule World Café

W dniu 30 maja br. o godzinie 10:00 w auli im. Kazimierza Lepszego w budynku rektoratu Uniwersytetu Śląskiego przy ulicy Bankowej 12 w Katowicach odbyło się spotkanie poświęcone prezentacji najnowszych inicjatyw Uniwersytetu Śląskiego oraz oczekiwaniom otoczenia biznesowego względem naszej uczelni.

Cracow Tech Week - Święto kreatywności i innowacji w ramach Kongresu Impact'19 - relacja

W dniach 21-22 maja 2019 roku w ICE Kraków Congress Centre w Krakowie odbyła się kolejna, czwarta edycja międzynarodowego kongresu IMPACT poświęconego trendom technologicznym w innowacyjnych branżach oraz wyzwaniom nowoczesnej gospodarki.

Wyroby medyczne – od pomysłu do komercjalizacji i internacjonalizacji

Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. wspólnie z TUV Nord zaproszają w dniu 16 maja 2019r. do Gliwic, na warsztaty regionalne, pt. „Wyroby medyczne – od pomysłu do komercjalizacji i internacjonalizacji”.

Nabór zgłoszeń do konkursu EIT Food Innovation Prizes

Masz innowacyjny pomysł na biznes w sektorze rolno-spożywczym? Europejski Insytut Technologii - EIT Food szuka pomysłodawców lub początkujących firm/startupów, którzy mają pomysł na produkt, serwis lub nową technologię, która ma szansę zmienić sposób w jaki produkujemy i spożywamy naszą żywność!

Nasi Naukowcy nagrodzeni w Genewie

Miło nam poinformować, że zespół Naukowców UŚ w składzie: dr Paweł Janik, dr Małgorzata Janik, mgr inż. Michał Pielka został nagrodzony brązowym medalem podczas 47. Międzynarodowej Wystawy Wynalazczości, Nowoczesnej Techniki i Wyrobów „Geneva Inventions”, która odbyła się 14 kwietnia 2019.

2. Targi Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo 2019 - relacja

W dniach 12-13 kwietnia 2019 roku w Centrum Targowo-Konferencyjnym Exposilesia w Sosnowcu odbyła się druga edycja Targów Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo 2019.

Program L'Oréal-UNESCO Dla Kobiet i Nauki

                           

Czekamy na młode badaczki!

Konkurs INNOWATOR ŚLĄSKA

Zapraszamy do udziału w kolejnej edycji konkursu INNOWATOR ŚLĄSKA, którego organizatorem jest Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju. Inicjatywa promuje wprowadzanie innowacji przez podmioty z województwa śląskiego. Celem jest promocja najbardziej wartościowych przedsiębiorców i instytucji.

Zgłoszenia do konkursu Start-up Challenge w ramach European Start-up Days

Zgłoś się w konkursie Start-up Challenge w ramach European Start-up Days w jednej z kategorii:

▪ NEW INDUSTRY Przemysł 4.0, robotyka, automatyzacja, systemy produkcji, nowe materiały, przemysł kosmiczny

▪ ENVIRONMENT Ochrona środowiska: technologie dla klimatu, ekologiczne uprawy, smart energy, wykorzystanie surowców, przetwórstwo odpadów

REHexpo - Konferencja oraz Targi Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego

W dniach 12-13 kwietnia 2019 r. odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Popularno-Naukowa pt. „Symbioza Fizjoterapii, Medycyny i Inżynierii Biomedycznej czyli współpraca FIZJOTERAPEUTY, LEKARZA, INŻYNIERA szansą na jakość, rozwój i naukę”, której organizatorami są Akademia Wychowania Fizycznego im.

Przemysł 4.0. - spotkanie organizowane przez Technopark Gliwice

Park Naukowo - Technologiczny  "TECHNOPARK GLIWICE" Sp. z o.o. oraz EMT-Systems Sp. z o.o. zapraszają na bezpłatne wydarzenie poświęcone tematyce Przemysłu 4., które odbędzie się 14 marca 2019 r. (czwartek) w Technoparku Gliwice.

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.