Wiadomości

Zapraszamy na kursy SZKOŁY GIEŁDOWEJ

 

Serdecznie zapraszamy na kursy SZKOŁY GIEŁDOWEJ "Podstawy inwestowania" oraz "Giełda dla średniozaawansowanych".

Konferencja podsumowująca projekt "Inkubator Innowacyjności+"

Szanowni Państwo,

serdecznie zapraszamy do udziału w konferencji podsumowującej projekt "Inkubator Innowacyjności+" realizowany w konsorcjum w składzie: Uniwersytet Śląski w Katowicach, Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach oraz SPIN-US Sp. z o.o. (spółkę celową Uniwersytetu Śląskiego).

Zdrowych, pogodnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia życzy BWG!

Zdrowych, pogodnych i rodzinnych świąt Bożego Narodzenia życzy BWG!

 

Wizyta studyjna w Instytucie Przemysłu Organicznego, Oddział w Pszczynie - 5 grudnia br.

Na dzień 5 grudnia 2018 r. (środa), w ramach projektu „Inkubator Innowacyjności+”, planowana jest wizyta studyjna w Instytucie Przemysłu Organicznego, Oddział w Pszczynie, do udziału w której serdecznie zapraszamy!

Konkurs na nabór wniosków w ramach Działania 1.2. Badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach

Uprzejmie informujemy, że Śląskie Centrum Przedsiębiorczości ogłosiło konkurs na nabór wniosków w ramach Działania 1.2. Badania, rozwój i innowacje w przedsiębiorstwach, RPO WSL 2014-2020.

Miliard w patencie – 5 edycja

Miliard w patencie – 5 edycja

28 listopada 2018 (godz. 10.00-14.00) roku w Katowicach odbędzie się piąta edycja wydarzenia naukowo-biznesowego MILIARD W PATENCIE.

Ostatnia chwila do zgłoszenia udziału w Copernicus Hackathon

PRZYJDŹ I SPRÓBUJ SWYCH SIŁ W NISZOWEJ I PERPEKTYWICZNEJ DZIEDZINIE!

DANE SATELITARNE COPERNICUS

 

2 listopada - Biuro Współpracy z Gospodarką nieczynne

Szanowni Państwo, informujemy, iż Biuro Współpracy z Gospodarką w dniu 2 listopada będzie nieczynne. Zapraszamy ponownie 5 listopada.

Konkurs 3/4.1.1/2018 - Wspólne przedsięwzięcie z woj. śląskim - otwarcie naboru

 

Zapraszamy do aplikowania po środki finansowe w ramach konkursu 3/4.1.1/2018 Wspólne przedsięwzięcie z Woj. Śląskim, Priorytet IV: Zwiększenie potencjału naukowo-badawczego, Poddziałanie 4.1.1. Strategiczne programy badawcze dla gospodarki, Wspólne przedsięwzięcie z Woj. Śląskim pn. „Silesia pod błękitnym niebem”.

Podpisanie umowy o współpracy z Instytutem Przemysłu Organicznego, Oddział w Pszczynie

We wtorek, 6 listopada 2018 roku o godz. 10.00, w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego
w Katowicach (ul. Bankowa 12, sala 24) odbędzie się uroczyste nawiązanie współpracy pomiędzy uczelnią, a Instytutem Przemysłu Organicznego – Oddział w Pszczynie. Porozumienie o współpracy dotyczy m.in. takich obszarów jak:

Zaproszenie na Copernicus Hackathon

Forum Biznes – Nauka. Nano-POWER – inspiracje w branży energetycznej

 

PROGRAM SPOTKANIA
7 listopada 2018 r.

 

Zaproszenie do udziału w VI edycji konkursiu „Eureka! DGP – Odkrywamy polskie wynalazki”

Zapraszamy do udziału w VI edycji konkursu "Eureka! DGP – Odkrywamy polskie wynalazki”, którego celem jest promocja polskiej nauki i wynalazków powstałych na uczelniach, w instytutach badawczych oraz jednostkach naukowych PAN, zgłoszonych do Urzędu Patentowego RP.

Udział w konkursie jest bezpłatny.

Międzynarodowy projekt Merlin - warsztaty Customer Discovery

Poznański Park Naukowo-Technologiczny w ramach programu Horyzont 2020 realizuje międzynarodowy projekt Merlin, który ma na celu pomoc naukowcom i firmom w komercjalizacji ich innowacyjnych produktów. W jego ramach w wybranych miastach w Europie organizowane są warsztaty, które mają dostarczyć uczestnikom niezbędne kompetencje biznesowe

Studia podyplomowe "Lider - kreowanie przywództwa i rozwoju zawodowego"

Na Wydziale Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego uruchamiane są studia podyplomowe

"Lider - kreowanie przywództwa i rozwoju zawodowego"

14. edycja konkursu Popularyzator Nauki

Zapraszamy do udziału w 14. edycji konkursu Popularyzator Nauki, w którym nagradzane są osoby, zespoły, media i instytucje, które pomagają innym lepiej zrozumieć świat i potrafią zainteresować osiągnięciami naukowymi osoby niezwiązane z nauką.

Zgłoszenia można nadsyłać do połowy października (15.10).

III edycja Festiwalu Innowacji i Technologii

W dniach 14 września 2018r. Górnośląska Agencja Przedsiębiorczości i Rozwoju sp. z o.o. we współpracy z Miastem Gliwice oraz Politechniką Śląską organizuje III edycję Festiwalu Innowacji i Technologii”.

Seminarium pt. "Bezpłatny transport zbiorowy w miastach: przyszłość czy populizm?"

Szanowni Państwo!

Serdecznie zapraszamy na seminarium pt. „Bezpłatny transport zbiorowy w miastach: przyszłość czy populizm?”. Seminarium odbędzie się 14 września 2018 r. o godz. 10:00 w sali konferencyjnej CINiBA, przy ul. Bankowej 11a w Katowicach.

Zapraszamy na: Impact mobility rEVolution'18

Szanowni Państwo,

serdecznie zaprazamy do udziału w wydarzeniu Impact mobility rEVolution'18.

InterNanoPoland 2018

InterNanoPoland 2018 to największa w Polsce konferencja naukowo-biznesowa poświęcona wyłącznie nanotechnologii. To międzynarodowe forum dla naukowców, przedsiębiorców oraz instytucji z otoczenia biznesu, którzy kształtują przyszłość krajowego i światowego sektora nanotechnologii.

SPIN-US startuje w plebiscycie "Ambasador Marka-Śląskie

Szanowni Państwo,

informujemy, że spółka celowa Uniwersytetu Ślaskiego - SPIN-US Sp. z o.o. startuje w plebiscycie "Ambasador Marka-Śląskie".

Można na nią głosować do 24 sierpnia na stronie:

Nabór na kandydatów na członków Rady NCBiR

Informujemy, że ogłoszony został nabór na członków Rady Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Wybranych zostanie łącznie siedmiu członków, w tym czterech członków wywodzących się ze środowiska naukowego posiadających conajmniej stopień naukowy doktora i trzech członków wskazanych uprzednio przez środowiska społeczno-gospodarcze i finansowe.

WARSZTATY dla przedstawicieli instytucji badawczo-rozwojowych świadczących usługi lub posiadających infrastrukturę w obszarze Key Enabling Technologies (KETs).

 

WARSZTATY dla przedstawicieli instytucji badawczo-rozwojowych świadczących usługi lub posiadających infrastrukturę w obszarze Key Enabling Technologies (KETs).

Ocena potencjału i wyzwań jednostek B+R w obszarze
Key Enabling Technologies (KETs)

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2019
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.