Ogólnopolskie Targi Innowacji Polskich Uczelni i Instytutów Badawczych PACTT SCIENCE BUSINESS INNOVATION EXPO 2022

W dniach 18 i 19 maja br. reprezentacja Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach: pracownicy Biura Współpracy z Gospodarką oraz zespół badawczy z Instytutu Inżynierii Biomedycznej Wydziału Nauk Ścisłych i Technicznych, miała przyjemność uczestniczyć w pierwszej edycji Ogólnopolskich Targów Innowacji Polskich Uczelni i Instytutów Badawczych PACTT SCIENCE BUSINESS INNOVATION EXPO 2022.

PSBI EXPO 2022 to wydarzenie skierowane do przedsiębiorców, a wystawcami są uczelnie wyższe, instytuty badawcze prezentujące ofertę swoich technologii i usług.

To pierwsza tego typu inicjatywa w Polsce łącząca w sobie charakter targów wynalazczości oraz forum wymiany wiedzy i doświadczeń.

Ogólnopolskie Targi Innowacji Polskich Uczelni i Instytutów Badawczych to wyjątkowa okazja, zapoznania się w jednym miejscu z uczelnianą ofertą: know-how, technologiami, usługami ze wszystkich gałęzi przemysłu oraz zewnętrznymi możliwościami finansowania wdrożeń.

Celem przedsięwzięcia jest zaprezentowanie technologii i usług przed przedsiębiorcami oraz zachęcenie ich do zakupu lub skorzystania z licencji, mających znaczący wpływ na wartość firmy, wzmocnienie jej konkurencyjności i innowacyjności.

W czasie trwania PSBI EXPO 2022 zarówno przedstawiciele nauki jak i przemysłu mieli możliwość zapoznania się z aktualną ofertą funduszy stymulujących komercjalizację i transfer technologii oraz umożliwiających wdrożenia najnowocześniejszych rozwiązań w polskich przedsiębiorstwach.

W czasie paneli poruszane były tematy z różnych branż przemysłu oraz zagadnienia dotyczące prowadzenia działalności w Polsce.

W ramach stoiska Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach prezentowano najnowsze rozwiązania naukowe dla społeczności i gospodarki, m.in.z zakresu medycyny i inżynierii biomedycznej oraz ochrony środowiska i klimatu.

Wydarzenie miało miejsce na terenie EC1 ŁÓDŹ – MIASTO KULTURY, w hali maszyn przy ulicy Targowej 1/3, co nadało imprezie wyjątkowego, industrialno-technologicznego charakteru.

Dziękujemy naszy naukowcom jak również wszystkim, którzy odwiedzili nasze stoisko za niezwykle ciekawe i konstruktywne rozmowy oraz wymianę myśli i doświadczeń!