Podpisanie porozumień o współpracy w zakresie nauk o ziemi - dawne kopalnie w Szklarach oraz w Kletnie

Szanowni Państwo,

niezmiernie miło jest nam poinformować, iż w dniu 22 lipca br. nastąpiło sformalizowanie współpracy naukowo-badawczej i dydaktycznej w obszarze nauk o ziemi z dwoma jednostkami na co dzień udostępniającymi wyrobiska nieczynnych kopalń dla celów turystycznych:

- Dawną Kopalnią Szklary,

- Podziemną Trasą Turystyczno-Edukacyjną w Starej Kopalni Uranu w Kletnie

Współpraca pomiędzy jednostkami ma na celu zdobycie nowej wiedzy w zakresie geochemii i mineralogii, m.in. poprzez umożliwienie bezpłatnego prowadzenia badań naukowych pracownikom, doktorantom i studentom Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach w wyrobiskach sztolni, jak również bezpłatnego udostępnienia wyrobisk dla studentów Uczelni piszących prace magisterskie, odbywających praktyki, wycieczki dydaktyczne, sympozja i warsztaty naukowe.

Inicjatorem współpracy jest Pan dr Eligiusz Szełęg, pracownik Instytutu Nauk o Ziemi Wydziału Nauk Przyrodniczych UŚ.