Podpisanie porozumienia o współpracy z firmą Johnson Electric Poland Sp. z o.o.

W czwartek 16 czerwca 2016 roku o godz. 14.00 w rektoracie uczelni podpisanie zostanie porozumienie o współpracy między firmą Johnson Electric sp. z o.o. a Uniwersytetem Śląskim. Johnson Electric Poland to część międzynarodowej grupy działającej w branży elektrotechnicznej, lider w produkcji podzespołów m.in. dla przemysłu samochodowego oraz branży AGD. Johnson Electric zatrudnia ponad 36 tys. pracowników w 23 krajach na całym świecie. W Polsce zakład firmy zlokalizowany jest w Dąbrowie Górniczej. Fabryka działa od 2005 roku i obecnie zatrudnia ponad 850 osób.

Współpraca pomiędzy uczelnią a firmą obejmie m.in. realizację prac dyplomowych dla studentów kierunku mechatronika, udział firmy w konsultowaniu programów kształcenia oraz tematyki prac dyplomowych tworzonych w Instytucie Technologii i Mechatroniki, a także angażowanie wykwalifikowanej kadry firmy w prowadzenie zajęć ze studentami.

Firmę Johnson Electric Poland Sp. z o.o. reprezentować będzie Zarząd firmy oraz koordynator programu ze strony Johnson Electric, a Uniwersytet Śląski rektor elekt prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk – prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką. W spotkaniu udział wezmą przedstawiciele Instytutu Technologii i Mechatroniki – dyrektor dr hab. Dariusz Bochenek oraz jego zastępca dr hab. Małgorzata Adamczyk-Habrajska