Podpisanie umowy o współpracy naukowo-badawczej ze Śląskim Uniwersytetem Medycznym

30 maja 2016 r. o godz. 13.00 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12) odbędzie się spotkanie, podczas którego podpisana zostanie umowa o współpracy naukowo-badawczej pomiędzy uczelnią a Śląskim Uniwersytetem Medycznym w Katowicach. Na mocy zawieranej umowy strony deklarują współpracę naukowo-badawczą w obszarach wspólnych zainteresowań stron, między innymi w dziedzinie poszukiwania nowych substancji leczniczych pochodzenia naturalnego w grupie triterpenów. Oprócz tego współpraca obejmować będzie wymianę kadr, udział w publikacjach naukowych, zgłoszeniach patentowych i patentach.

Śląski Uniwersytet Medyczny w Katowicach to publiczna szkoła wyższa o profilu medycznym, kształcąca lekarzy różnych specjalności oraz szeroko pojętego personelu medycznego (farmaceutów, pielęgniarki, położne, fizjoterapeutów, menedżerów ochrony zdrowia i in.), prowadząca działalność dydaktyczną, naukową i kliniczną. Wymieniana w czwórce najlepszych uniwersytetów medycznych w Polsce.

Podczas spotkania Uniwersytet Śląski reprezentować będzie rektor elekt  prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk – prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką, a ze strony Śląskiego Uniwersytetu Medycznego umowę podpisze prof. dr hab. n. med. Jan Duława – Prorektor ds. Nauki. W spotkaniu wezmą również udział m.in. dr hab. Danuta Stróż – Dziekan Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach oraz dr hab. Tomasz Goryczka – Dyrektor Instytutu Nauki o Materiałach oraz prof. dr hab. n. farm Stanisław Boryczka – Dziekan Wydziału Farmaceutycznego z Oddziałem Medycyny Laboratoryjnej w Sosnowcu.