REHexpo - Konferencja oraz Targi Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego

W dniach 12-13 kwietnia 2019 r. odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Popularno-Naukowa pt. „Symbioza Fizjoterapii, Medycyny i Inżynierii Biomedycznej czyli współpraca FIZJOTERAPEUTY, LEKARZA, INŻYNIERA szansą na jakość, rozwój i naukę”, której organizatorami są Akademia Wychowania Fizycznego im. Jerzego Kukuczki w Katowicach i Centrum Targowo-Konferencyjne Expo Silesia w Sosnowcu, a współorganizatorami Wydział Inżynierii Biomedycznej Politechniki Śląskiej w Gliwicach oraz Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Celem konferencji jest propagowanie wiedzy i nowoczesnych rozwiązań technologicznych, jakie niesie dzisiejsza rehabilitacja i medycyna wśród fizjoterapeutów, lekarzy i inżynierów biomedycznych, jak również umożliwienie dotarcia do różnych branż gospodarki, aby wspomóc współpracę z innymi dziedzinami nauk oraz przedsiębiorstwami.

W konferencji wezmą udział m.in. pracownicy naukowi Uniwersytetu Śląskiego: prof. dr hab. inż. Zygmunt Wróbel, Dyrektor Instytutu Informatyki Wydziału Informatyki i Nauki o Materiałach, dr Paweł Janik i dr Małgorzata Janik z Zakładu Komputerowych Systemów Biomedycznych, dr Grzegorz Machnik z Zakładu Modelowania i Grafiki oraz dr Iwona Polak z Zakładu Systemów Informatycznych.

Konferencja odbywać się będzie podczas 2. Targów Rehabilitacji i Sprzętu Rehabilitacyjnego REHexpo, nad którymi patronat honorowy objął JM Rektor Uniwersytetu Śląskiego prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk. Celem Targów REHexpo jest wymiana doświadczeń oraz istotnych branżowych informacji, a także prezentacja produktów oraz nowych rozwiązań w zakresie inżynierii biomedycznej, profilaktyki, diagnozowania i leczenia w dziedzinach fizjoterapii, osteopatii, medycyny fizykalnej oraz lecznictwa uzdrowiskowego.

Podczas Targów REHexpo Uniwersytet Śląski będzie prezentować swoje rozwiązania z dziedziny inżynierii biomedycznej, w tym m.in. gry rehabilitacyjne z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości, system do monitorowania oddechu i wspomagania rehabilitacji dróg oddechowych oraz rehabilitacyjną kamizelkę oscylacyjną.

Serdecznie zapraszamy do udziału i odwiedzenia nas na stoisku. Więcej informacji na stronie www.rehexpo.pl w Zakładce Konferencja AWF Katowice.