Spotkanie w ramach projektu InnoHEIs dot. planowania działań w obszarze dostępu, wykorzystania i zarządzania infrastrukturą badawczą w regionie.

Spotkanie online w ramach projektu InnoHEIs Interreg Europe

Zapraszamy na spotkanie organizowane przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego w ramach projektu "Improving Research and Innovation Infrastructure Performance: from Fragmented to Integrated and Sustainable Cooperation" (2019-2023) "INNO-HEIs", którego celem jest zwiększenie wkładu uczelni wyższych i ich infrastruktury badawczej w regionalny system innowacji, tworząc przyjazne środowisko do aktywnego zaangażowania przedsiębiorców i przemysłu oraz współpracy między partnerami odpowiadającymi na regionalne wyzwania społeczne.

TERMIN  25.03.2022 r.  od godz. 10:00

Uczestnictwo w spotkaniu prosimy zgłaszać do dnia 25.03.2022 r. godz. 9:00

Zaproszenie do udziału w spotkaniu skierowane jest do instytutów badawczych, uczelni wyższych i organizacji badawczych, instytucji otoczenia biznesu oraz przedsiębiorstw.

Celem spotkania jest dyskusja nad planem działań w obszarze dostępu, wykorzystania i zarządzania infrastrukturą badawczą w regionie.

AGENDA

10.00: Powitanie – Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego

10.10: Prezentacja projektu InnoHEIs – przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego

10:25: Możliwości wsparcia infrastruktury badawczej w perspektywie finansowej 2021-2027 – przedstawiciel Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego

10.50: Działania na rzecz skuteczniejszego i wydajniejszego wykorzystanie infrastruktury badawczej w regionie - założenia dla planu działania (Action planu) – przedstawiciel GIG

11:10: Dyskusja

12.00: Zakończenie

Projekt „InnoHEIs” współfinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg Europa.

Serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniu!