Wyniki oceny formalnej wniosków na realizację prac przedwdrożeniowych z projektu Inkubator Innowacyjności 4.0

Konsorcjum projektu Inkubator Innowacyjności 4.0 informuje, iż zakończyła się ocena formalna wniosków o przyznanie wsparcia na realizację prac przedwdrożeniowych zgłoszonych w I naborze.

Wszystkim zespołom i zaangażowanym brokerom innowacji dziękujemy za czas poświęcony na przygotowanie i złożenie wniosków.

Poniżej lista wniosków ocenionych formalnie.

Zespoły z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach:

Numer wniosku

Tytuł projektu

Ocena formalna

UŚ/1/II 4.0/2021

Nowoczesne metody otrzymywania ultra-czystych biodegradowalnych  i biokompatybilnych materiałów polimerowych o zróżnicowanej topologii zawierających segmenty poli(γ-butyrolaktonu). Ocena ich użytkowalności do celów biomedycznych.

UŚ/2/II 4.0/2021

Inteligentne oprogramowanie pomocne optometryście w diagnostyce zmian patologicznych oka, ze szczególnym uwzględnieniem zmian wywołanych cukrzycą.

UŚ/3/II 4.0/2021

Opracowanie techniki wypieku pieczywa z kiełkujących ziarniaków jęczmienia zwyczajnego

UŚ/4/II 4.0/2021

Ocena cech agronomicznych linii jęczmienia ‘Speedy’ wykazującej przyśpieszone dojrzewanie oraz identyfikacja genu odpowiedzialnego za fenotyp tej linii.

UŚ/5/II 4.0/2021

Zastosowanie szczepów bakterii endofitycznych w ochronie przed grzybowymi patogenami rzepaku w hodowlach wazonowych

UŚ/6/II 4.0/2021

Wykorzystanie procesów biomineralizacji w unieruchamianiu zanieczyszczeń wody na przykładzie farmaceutyków

UŚ/7/II 4.0/2021

Konstrukcja prototypu manualnego uchwytu obrotowego na stoliki do SEM wraz z adapterami.

UŚ/8/II 4.0/2021

InnoGen: Aplikacja wspierająca tworzenie odpowiedzialnych innowacji

UŚ/9/II 4.0/2021

Wirtualny asystent – aplikacja dla maturzystów

UŚ/10/II 4.0/2021

Platforma internetowa – crowdfunding społeczny dla jednostek edukacyjnych

UŚ/11/II 4.0/2021

Fotostabilne luminescencyjne sensory molekularne do wyznaczania parametrów termodynamicznych i badania kinetyki procesów w makroskali i szerokim zakresie ciśnień.

UŚ/12/II 4.0/2021

Transistorsandmore.com. System informatyczny do automatycznego zarządzania zespołem

UŚ/13/II 4.0/2021

Mikrobiologiczne usuwanie pirytu z kruszyw budowlanych

UŚ/14/II 4.0/2021

Wpływ przeobrażenia materii mineralnej na jakość wysokotemperaturowych materiałów grafitowo-węglowych

UŚ/15/II 4.0/2021

Przygotowanie do obrotu konsumenckiego płynu dezynfekującego opartego na związkach betuliny.

UŚ/16/II 4.0/2021

Przygotowanie do wdrożenia samopompującego namiotu barierowo – oddechowego.

UŚ/17/II 4.0/2021

Programowalny system do wibroterapii z wykorzystaniem wysokich technologii

pozytywna

Zespoły z Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach:

Numer wniosku

Tytuł projektu

Ocena formalna

UJK/01/II 4.0/2021

Modyfikacja metody napawania laserowego stosowanej do produkcji powłok ochronnych

UJK/02/II 4.0/2021

Kompozyty mineralno-węglowe do usuwania związków organicznych z wody pitnej i ze ścieków metodami adsorpcyjnymi

UJK/03/II 4.0/2021

Ekstrakcyjne wydzielanie tymolu i karwakrolu z materiału roślinnego oraz opracowanie nowej woltamperometrycznej procedury ich oznaczania

UJK/04/II 4.0/2021

Opracowanie metody analizy polibromowanych dibenzodioksyn

UJK/05/II 4.0/2021

„Świat emocji” - gra pamięciowa dla dzieci niewidomych i słabowidzących

UJK/06/II 4.0/2021

Wirtualny Nawigator Przedsiębiorcy wirtualny przewodnik po ekosystemie przedsiębiorczym – vr Entrepreneurship Ecosystem Navigator – vrEEN

pozytywna

Wnioski, które uzyskały pozytywną ocenę formalną zostały skierowane do oceny merytorycznej, która zostanie dokonana przez Radę Inwestycyjną.