„Znaczenie „edukacji translacyjnej” dla współczesnych ścieżek kariery” - wykład z przedsiębiorczości w ramach projektu Transform4Europe

„Znaczenie „edukacji translacyjnej” dla współczesnych ścieżek kariery”

W dzisiejszych czasach rynek pracy podlega ciągłym przeobrażeniom ze względu na ogromną zmienność powstających modeli biznesowych oraz pojawianie się nowych usług i produktów odpowiadających na nieustannie zmieniające się potrzeby rynku.

System edukacji musi na te okoliczności szybko reagować, dostosowując swoją ofertę edukacyjną do zmieniających się potrzeb rynku. Tradycyjne, podzielone na grupy, podejście do edukacji nie jest już skuteczne w kształtowaniu nowoczesnych młodych specjalistów gotowych do wejścia na rynek pracy.

Podczas wykładu zaprezentowany zostanie przypadek absolwenta fizyki, który przeszedł od kariery akademickiej do czołowego inwestora Venture Capital we Włoszech. Ponadto, omówione zostaną możliwości, pułapki i kluczowe momenty podejmowania decyzji. Celem wykładu jest pobudzenie dyskusji na temat przyszłych i alternatywnych ścieżek kariery dla obecnych i przyszłych pokoleń młodych laureatów STEM (Science, Technology, Engineering and Math).

Wykład poprowadzi Roberto Della Marina - założyciel i Partner Zarządzający Venture Factory Srl, firmy doradczej w pełni dedykowanej do zarządzania funduszem VV3TT.

Po ponad 10-letnim doświadczeniu badawczym i korporacyjnym, głównie w Szwajcarii w CERN, CSEM SA i Colibrys SA, gdzie zarządzał kilkoma przedsiębiorstwami z branży zaawansowanych technologii, w 2003 r. został Wiceprezesem ds. Rozwoju i Dyrektorem ds. Innowacji Technologicznych w Olivetti I-Jet SpA (Ivrea). W 2007 roku został Dyrektorem Generalnym Klastra Biomedycyny Molekularnej (CBM Scarl) w Trieście, publiczno-prywatnej inicjatywy w dziedzinie medycyny spersonalizowanej, skupiającej się na łączeniu ośrodków badawczych, firm i instytucji finansujących.

Obecnie pełni funkcję członka zarządu w kilku firmach i fundacjach, m.in. w Fundacji Bruno Kesslera w Trento we Włoszech. W 2015 roku został laureatem nagrody AIFI-EY “Claudio Dematté Price - Private Equity of the Year”.

Wykład skierowany jest do studentów i doktorantów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Wykład odbędzie się 9 maja 2022 r. w godz. 16.00 – 17.00  w auli K. Lepszego w  budynku Rektoratu (Katowice, ul. Bankowa 12).

Na wykład nie obowiązują zapisy.

Serdecznie zapraszamy!

Wykład realizowany jest w ramach projektu Transform4Europe współfinansowanego z programu Unii Europejskiej Erasmus+.