16. Szczyt Cyfrowy ONZ – Internet Governance Forum 2021

grafika promująca Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021

W dniach od 6 do 10 grudnia 2021 roku w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach (plac Sławika i Antalla 1) odbywać się będzie 16. Szczyt Cyfrowy ONZ – Internet Governance Forum 2021.

To jedna z największych międzynarodowych konferencji poświęconych tematyce zarządzania internetem.

Polska po raz pierwszy będzie gospodarzem tego wydarzenia.

Hasło tegorocznego spotkania to „Internet United”, czyli otwarty, wolny i niepodzielony internet, w którym użytkownicy mogą cieszyć się swoimi prawami.

W szczycie wezmą udział sekretarz generalny ONZ António Guterres, wiceprzewodnicząca Komisji Europejskiej Margrethe Vestager, kilkudziesięciu ministrów cyfryzacji z całego świata, przedstawiciele biznesu z różnych kontynentów, a także działacze organizacji pozarządowych i środowiska naukowego.

Podczas spotkania zapadną najważniejsze decyzje dotyczące przyszłości internetu.

Jednym z wydarzeń towarzyszących IGF 2021 będzie Młodzieżowy Szczyt IGF - Youth IGF Summit. To idealna okazja dla młodych ludzi, aby porozmawiać, w międzynarodowym gronie, na temat przyszłości przestrzeni cyfrowej.

Podczas Szczytu zaplanowana jest specjalna ścieżka młodzieżowa, uroczysty koncert w NOSPR w Katowicach, możliwość zwiedzania Muzeum Śląskiego za złotówkę i wiele innych dodatkowych atrakcji.

Dla uczestników Szczytu przewidziane są bezpłatne przejazdy komunikacją miejską.

Partnerem wydarzenia jest Uniwersytet Śląski w Katowicach.

Program

W programie fazy głównej Szczytu Cyfrowego (7–10 grudnia) oraz tzw. dnia zero (6 grudnia) znalazło się łącznie ponad 300 różnych aktywności, a wśród nich warsztaty, otwarte fora dyskusyjne, sesje grupowe i networkingowe, sesje wysokiego szczebla z udziałem przedstawicieli państw i organizacji międzynarodowych oraz sesja parlamentarna.

Uczestnicy będą mogli wziąć udział również w warsztatach przygotowanych przez osoby ze wszystkich stron świata. Poświęcone będą m.in. ochronie dzieci w internecie, zrównoważonej konsumpcji w ramach e-commerce, cyfrowym prawom i obowiązkom czy wolności słowa w internecie (pełna lista warsztatów).

Program dostępny jest na stronie wydarzenia i jest aktualizowany na bieżąco.

Inicjatywy Uniwersytetu Śląskiego w ramach szczytu ONZ

W trakcie szczytu zaplanowano m.in. premierę monografii pt. „Internet and New Technologies Law. Perspectivies and Challenges”, podpisana zostanie także umowa dotycząca utworzenia Śląskiego Centrum Technologii, Inżynierii Prawa i Kompetencji Cyfrowych.

Rejestracja: wypełnij formularz rejestracyjny

Strona wydarzenia: https://www.gov.pl/web/igf2021