Dla Młodych Naukowców

Biuro Współpracy z Gospodarką funkcjonujące w strukturach Centrum ds. Badań Naukowych i Współpracy z Gospodarką zaprasza wszystkich Młodych Naukowców do współpracy w celu nawiązywaniu relacji z partnerami biznesowymi przy realizacji badań naukowych i projektów badawczo-rozwojowych. Pomożemy w nawiązaniu kontaktów z przedsiębiorcami zainteresowanymi współpracą z naukowcami i oferującymi swój potencjał na rzecz opracowania zadań badaczych. Dysponujemy pełną bazą partnerów biznesowych, wśród których znajdują się laboratoria badawcze, firmy świadczące usługi informatyczne i szkoleniowe. Jeśli macie własnego partnera zainteresowanego współrealizacją waszych badań, zgłoście się do nas, a my wesprzemy was w sprecyzowaniu obszaru działań podejmowanych w ramach współópracy.

 

Zapraszamy do kontaktu:

Biuro Współpracy z Gospodarką

tel. 32 359 20 81, 32 359 22 71

e-mail: transfer@us.edu.pl


 

Młody Naukowcu,

masz ciekawe wyniki badań naukowych, opracowałeś nowe rozwiązanie techniczne przydatne np. w pracy laboratoryjnej lub rozwiązanie technologiczne, którym warto się podzielić? Zapraszamy do Biura Rzeczników Patentowych. Tu znajdziesz fachową pomoc i wsparcie naszych Rzeczników w obszarze zgłoszenia pomysłu do urzędu patentowego i uzyskania prawa ochrony własności intelektualnej. To pierwszy krok do skutecznej komercjalizacji. Po dokonaniu zgłoszenia, opieką i doradztwem otoczy Cię spółka celowa SPIN-US, której zadaniem jest przeprowadzenie skutecznej komercjalizacji i wypracowania zysku dla uczelni i twórcy/ów wynalazku.

Więcej informacji:

Biuro Rzeczników Patentowych

Rzecznik Patentowy

Mariusz Grzesiczak

e-mail: mariusz.grzesiczak@us.edu.pl

tel. 32 359 11 45

SPIN-US Sp. z o.o.

Prezes Zarządu

Katarzyna Papież-Pawełczak

e-mail: katarzyna.papiez-pawelczak@us.edu.pl


Uniwersytet Śląski uruchomił portal naukowy Przystanek Nauka, w którym Młodzi Naukowcy znajdą  wiedzę naukową, w tym nowinki ze świata nauki. Biuro Współpracy z Gospodarką redaguje zakładki Nauka i Gospodarka oraz Potencjał UŚ zawierające informacje m.in. związane z realizowanymi przez naszych naukowców projektami badawczymi oraz wykorzystaniem wyników badań w gospodarce. Zachęcamy Młodych Naukowców do dzielenia się z nami swoimi osiągnięciami naukowymi, nadsyłania tekstów o tematyce naukowej zawierających informacje o realizowanych proojektach. To szansa na promocję projektów badawczych i wymianę mysli naukowej. Uczelnia nawiązała także współpracę z wydawnictwem branżowym ELAMED,  w ramach współpracy będziemy publikować materiały informacyjne o najlepszych wynalazkach naszych naukowców w czasopismach branżowych. Zachęcamy do zgłaszania nowych rozwiązań, które będziemy mogli zaprezentować na łamach czasopism.


Biuro Wspólpracy z Gospodarką Uniwersytetu Śląskiego organizuje szkolenia dla Młodych Naukowców w obszarze pozyskania finansowania badań naukowych i prac badawczo-rozwojowych, transferu wyników badań i opracowanych rozwiązań oraz technologii do gospodarki. O organizowanych szkoleniach będziemy Państwa informować na stronie Biura. Zachęcamy do śledzenia aktualnych wiadomości pojawiających się na www.transfer.us.edu.pl.

Zobacz też

http://dn.us.edu.pl/dla-mlodych-naukowcow-1

http://projekty.us.edu.pl/oferty-dla-studentow-i-doktorantow

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2024
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.