Porozumienie o współpracy z firmą Biomasa Produkt Sp. z o.o.

25 lipca 2013 r. o godzinie 13.00 w sali 29 budynku rektoratu (Katowice, ul. Bankowa 12) zostało podpisane porozumienie o współpracy między Uniwersytetem Śląskim w Katowicach a firmą Biomasa Produkt Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach.

Biomasa Produkt Sp. z o.o. z siedzibą w Katowicach jest firmą, której celem podstawowym są działania gospodarcze na rzecz wykorzystania biomasy jako źródła energii odnawialnej w sektorze energetycznym. Duży postęp techniczny, możliwości pozyskiwania paliw odnawialnych oraz konieczność ochrony środowiska, w powiązaniu z unijnymi wymogami, uzasadniają ekonomiczną potrzebę rozwoju odnawialnych źródeł energii. Biomasa jest jednym z najbardziej obiecujących źródeł takiej energii i stanowi znaczący udział w bilansie paliwowo-energetycznym. Biomasa Produkt
Sp. z o.o. prowadzi działalność w oparciu o umowy na dostawy biomasy podpisane z wieloma grupami energetycznymi w Polsce. Dostarcza do poszczególnych jednostek zarówno biomasę leśną, jak i agro. Współpracuje z wieloma polskimi i zagranicznymi producentami biomasy.

W porozumieniu zadeklarowano współpracę w obszarach wymiany doświadczeń w zakresie praktycznej wiedzy na temat wykorzystania odnawialnych źródeł energii, organizacji praktyk i staży dla studentów Uczelni oraz udostępnienie informacji niezbędnych do napisania pracy licencjackiej
z tego zakresu, udziału firmy Biomasa Produkt Sp. z o.o. w konsultowaniu programów kształcenia oraz tematyki prac dyplomowych tworzonych w Uniwersytecie Śląskim, udziału wykwalifikowanej kadry firmy Biomasa Produkt Sp. z o.o. w prowadzeniu zajęć ze studentami, uczestniczenia w fundowaniu stypendiów dla studentów i doktorantów, realizacji wspólnych projektów o zasięgu regionalnym, ponadregionalnym i międzynarodowym oraz współpracy w zakresie organizacji i promocji wydarzeń tematycznych skierowanych do środowiska akademickiego Uniwersytetu Śląskiego.

Firmę Biomasa Produkt Sp. z o.o. reprezentował Prezes Zarządu Pan Andrzej Wójcik oraz Dyrektor Handlowy Pan Sebastian Stiler, natomiast ze strony Uczelni porozumienie podpisał prorektor UŚ ds. nauki i współpracy z gospodarką prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk.