Projekt SIMS - rusza rekrutacja na staże zagraniczne

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprosiło pracowników z wybranych polskich innowacyjnych uczelni oraz instytutów prowadzących badania naukowe do wzięcia udziału w projekcie systemowym realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – Wsparcie zarządzania infrastrukturą badawczą beneficjentów Działań 2.1 oraz 2.2 POIG (angielski akronim SIMS).

Projekt skierowany jest do:

• kierowników projektów badawczych,
  • naukowców pracujących na dużej infrastrukturze badawczej,
  • kierowników laboratoriów,
  • osób odpowiedzialnych za budowanie strategii rozwoju naukowego w organizacji.

W ramach projektu realizowane będą około miesięczne staże zagraniczne obejmujące pobyt:

1. na renomowanej wyższej uczelni zarządzającej dużą infrastrukturą badawczą,
  2. w wysoce wyspecjalizowanym instytucie badawczym,
  3. w światowej sławy firmie o profilu High Technology.

Ponadto, stażyści oraz 60 osób dodatkowo wspierających projekty badawcze w zakresie finansów, prawa i zarządzania weźmie udział w szkoleniach organizowanych w kraju i dostosowanych do szczegółowych potrzeb polskich uczelni i instytutów. Beneficjenci mogą także zgłaszać zapotrzebowanie na usługi doradcze, dotyczące specyficznych kwestii związanych z zarządzaniem infrastrukturą badawczą.

Wkrótce rozpoczyna się kolejna rekrutacja na staże zagraniczne. Na początek warto zapoznać się z Instrukcją dla Kandydatów dotyczącą rejestracji w Projekcie SIMS. Następnie w dniach 29.08.2013 – 15.09.2013 należy wypełnić formularz rejestracyjny na stronie projektu SIMS.

Więcej informacji: www.projektsims.eu/pl