Rzecznik patentowy UŚ mgr Mariusz Grzesiczak w śląskiej Okręgowej Radzie Rzeczników Patentowych

5 lipca 2013 r. Zgromadzenie Rzeczników Patentowych Okręgu Śląskiego zaproponowało rzecznikowi patentowemu Uniwersytetu Śląskiego członkostwo w Okręgowej Radzie Rzeczników Patentowych Okręgu Śląskiego Polskiej Izby Rzeczników Patentowych w kadencji 2013-2017.

Dziekan Okręgu Śląskiego Jerzy Lampart oraz Prezes Polskiej Izby Rzeczników Patentowych Anna Korbela zgłosili ponadto kandydaturę pracownika Uczelni na reprezentanta Okręgu Śląskiego do Krajowej Rady Rzeczników Patentowych. Polską Izbę Rzeczników Patentowych tworzy ogół rzeczników patentowych i aplikantów rzecznikowskich. PIRP reprezentuje jej członków i sprawuje pieczę nad należytym wykonywaniem zawodu rzecznika patentowego w granicach interesu publicznego oraz dla jego ochrony.