Szkolenia i staże dla pracowników naukowych

Firma Europoint od września 2012 r. rozpoczyna realizację projektu finansowanego w ramach EFS  pn. „Zarządzanie własnością intelektualną – klucz do sukcesu w relacjach nauki z biznesem”, który skierowany jest do 200 pracowników naukowych szkół wyższych, instytutów badawczych, instytutów naukowych PAN oraz pracowników jednostek tworzących konsorcja naukowe a jego naczelną misją jest wyposażenie jego uczestników w praktyczną, fachową i specjalistyczna wiedzę dotyczącą kwestii zarządzania własnością intelektualną.

Realizator projektu przewidział:

1. Szkolenia  przewidziane w dwóch ścieżkach:
  1. cykl szkoleń otwartych z zakresu zasad zarządzania własnością intelektualną,
  2. szkolenia profilowane - dwudniowe szkolenie opracowane na podstawie potrzeb i zainteresowań uczestników a jednocześnie związane z tematyką zarządzania własnością intelektualną i współpracą z biznesem.
  1. Warsztaty informacyjne.

Projektodawca przewidział główną atrakcję jaką jest możliwość udziału w zagranicznych stażach naukowych (średnia długość stażu 10 dni) w jednostkach naukowych posiadających szerokie doświadczenie i duży potencjał w zakresie komercjalizacji wyników badań.  Organizator zapewnia, że uczestnicy projektu będą mogli sami wskazywać jednostki, w których będą odbywać staże lub też skorzystać z oferty przygotowanej przez Projektodawcę.

Szczegółowe informacje o projekcie dostępne są na stronie internetowej www.europoint.com.pl oraz Biurze Projektu znajdującym się w Krakowie, przy ul. Grzegórzeckiej 33,  tel. 12 422-30-65, 12 262-92-07, 514-33-92-47, e-mail: biuro@europoint.com.pl.