Uniwersytet Śląski przystępuje do realizacji czwartej już edycji programu MNiSW Inkubator Innowacyjności

Szanowni Państwo,

w ostatnich dniach otrzymaliśmy pozytywną informację o zakwalifikowaniu się do kolejnej edycji programu uruchomionego przez Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego pod nazwą Inkubator Innowacyjności 4.0.

Przedmiotem programu jest wsparcie podmiotów systemu szkolnictwa wyższego i nauki w realizacji projektów mających na celu zastosowanie wyników badań naukowych i prac rozwojowych w sferze gospodarczej lub społecznej, polegających m.in. na:

• inicjowaniu oraz wzmacnianiu współpracy między środowiskiem naukowym a otoczeniem gospodarczym,
  • przygotowaniu projektów komercjalizacji wyników badań naukowych i prac rozwojowych,
  • zarządzaniu portfelem technologii,
  • prowadzeniu prac przedwdrożeniowych, w tym dodatkowych testów laboratoryjnych lub dostosowania wynalazku do potrzeb zainteresowanego nabywcy,
  • wskazaniu Brokerów Innowacji pełniących rolę pośredników działających w określonych obszarach wiedzy.

Kontunuując wypracowaną w ramach poprzednich edycji programu formułę projekt będziemy realizować w konsorcjum w składzie:

• Uniwersytet Śląski w Katowicach - lider projektu,
  • SPIN-US Sp. z o.o.,
  • Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach.

Zapraszamy do śledzenia informacji o planowanych wydarzeniach związanych z realizacją projektu, jak również do zgłaszania się do konkursu na realizację prac przedwdrożeniowych, na które otrzymaliśmy dofinansowanie w kwocie 1,9 mln zł!