VIII Konferencja Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii i Porozumienia Spółek Celowych

W dniach 13-15 listopada br. mieliśmy okazję uczestniczyć w VIII Konferencji Porozumienia Akademickich Centrów Transferu Technologii i Porozumienia Spółek Celowych w Warszawie.

8. edycja konferencji zorganizowana została przez Centra Transferu Technologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, Wojskowej Akademii Technicznej i Politechniki Warszawskiej.

fot. Krzysztof Kurek

Głównym celem wydarzenia, organizowanego cyklicznie, była wymiana doświadczeń, spostrzeżeń i uwag dotyczących codziennej działalności pomiędzy jednostkami zajmującymi się komercjalizacją wiedzy na najlepszych polskich uczelniach.

Dzięki zaproszeniu na konferencję przedstawicieli jednostek rządowych, m.in. MNiSW, jak również MIR mieliśmy okazję poznać, planowane na kolejne lata, inicjatywy w zakresie wsparcia komercjalizacji wyników badań.

fot. BWG

W programie konferencji, oprócz licznych, ciekawych wystąpień dot. m.in. wpływu działalności naukowej na gospodarkę, czy metod komercjalizacji wyników badań, znalazł się również czas na odwiedzenie Centrum Zarządzania Innowacjami i Transferem Technologii Politechniki Warszawskiej oraz Centrum Nauki Kopernik, celem podejrzenia dobrych praktyk i zastosowania ich na własnym podwórku.

fot. BWG

Porozumienie Akademickich Centrów Transferów Technologii (PACTT) jest dobrowolnym zrzeszeniem przedstawicieli uczelnianych jednostek odpowiedzialnych za zarządzanie i komercjalizację własności intelektualnej. Porozumienie ma charakter ogólnopolski, a obecnie do PACTT przynależy 66 jednostek, w tym Uniwersytet Śląski w Katowicach.