Wysokie stypendia dla doktorantów i pracowników naukowych

B + R = Konkurencyjność Gospodarcza to projekt, w którym przewidziano wsparcie regionalnych procesów innowacyjnych poprzez udzielenie stypendiów dla 20 doktorantów w wysokości od 3 tyś zł do 5 tyś zł w okresie od października 2012 r. dla czerwca 2013 r.

Głównym celem projektu jest podniesienie o minimum 60% kompetencji i kwalifikacji 20 pracowników naukowych i 20 doktorantów w zakresie inicjowania procesów transferu wiedzy i technologii do gospodarki województwa śląskiego.

Podczas trwania projektu zorganizowane zostaną staże dla pracowników naukowych staży i szkoleń praktycznych w przedsiębiorstwach. W trakcie staży odbywających się w przedsiębiorstwach działających w obszarach technologii medycznych oraz technologii dla ochrony środowiska, pracownicy naukowi nabędą wiedzę dotyczącą działalności badawczej prowadzonej przez daną organizację. Doktoranci biorący udział w przedsięwzięciu zostaną objęci wsparciem w postaci stypendiów naukowych. Integralnym elementem wsparcia udzielonego doktorantom będzie również możliwość wzięcia udziału w szkoleniach praktycznych z zakresu:

•zarządzania projektem badawczo-rozwojowym;

•pozyskiwania funduszy zewnętrznych na realizację projektów badawczo-rozwojowych;

•prawa patentowego i sposobów ochrony własności intelektualnej.

Projekt B + R = Konkurencyjność Gospodarcza realizowany jest przez Wojewódzki Uniwersytet Robotniczy Sp. z o.o. od 01.05.2012 roku do 31.07.2013 roku na terenie województwa śląskiego. Projekt jest współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego, Priorytetu VIII – Regionalne kadry gospodarki, Działania 8.2. Transfer wiedzy, Poddziałania 8.2.1. Wsparcie dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw.

Więcej informacji o projekcie można znaleźć na stronie internetowej projektu.