Zaproszenie do udziału w Hackathonie Pomysłów Biznesowych

Zapraszamy do udziału w Hackathonie Pomysłów Biznesowych.

Czym jest Hackathon?

Hackathon jest krótkoterminowym działaniem partycypacyjnym, w którym ludzie spotykają się, aby wspólnie rozwiązywać konkretne rzeczywiste problemy i wyzwania oraz tworzyć nowe idee.

Temat wyzwania:

Tematem wyzwania są pomysły biznesowe związane z celem nr 3 zrównoważonego rozwoju, mówiącym o tym, by: Zapewnić wszystkim ludziom w każdym wieku zdrowe życie oraz promować dobrobyt

Zespoły:

Zapraszamy 2-3 osobowe zespoły studentów wszystkich kierunków i lat studiów Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Forma zgłaszania pomysłu i sposób udziału:

I etap:

Idea biznesowa opisana na szablonie „Business Model Canvas” przedstawiająca pomysł na firmę , projekt usługi lub projekt produktu przekazana w PDF do 18.03.2024 na adres transfer@us.edu.pl

II etap:

Spotkanie prezentacyjne pomysłu w formie tzw. pitchu trwającego maksymalnie 10 minut, w tym 5 minut prezentacji i 5 minut na pytania i odpowiedzi ze strony jury. O terminie uczestnicy zostaną poinformowani mailowo. Wstępnie planowany jest na 21.03. lub 22.03 w spinPLACE przy ul. Bankowej 5 w Katowicach.

Ocena:

Na ocenę zgłoszonych projektów będzie składać się ocena przedstawionego Business Model Canvas oraz ocena występu przed jury.

Podczas oceny, jury weźmie pod uwagę innowacyjność pomysłu, trafność, kreatywność oraz powiązanie z SDG 3.

Nagroda

Najwyżej oceniony zespół dostanie szansę uczestnictwa w międzynarodowym hackathonie, w którym brać będą udział zespoły reprezentujące wszystkich partnerów projektu Entrepreneur.

Międzynarodowy hackathon odbędzie się w Albacete w Hiszpanii, w dniach: 10-11.04.2024 (podróż 9.04., powrót 12.04.).

Pytania

W razie pytań lub wątpliwości uprzejmie proszę o kontakt pod adresem: transfer@us.edu.pl